Aktualności Erasmus_2022-1-pl01-ka121-vet-000068226

Projekt Krótkoterminowe mobilności osób uczących się – staż dla uczniów ZSiPKZ w Maladze 02.05.2023 – 23.05.2023r. dobiegł końca.

W projekcie uczestniczyło 21 uczniów technikum o specjalnościach: technik usług fryzjerskich, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik fotografii i multimediów, technik przemysłu mody oraz technik realizacji nagłośnień. Uczniowie otrzymali certyfikaty odbycia stażu oraz ukończenia kursu języka hiszpańskiego. Na zakończenie uczestnicy podzieli się swoimi wrażeniami z pobytu w Maladze J

Kuba B.

Bardzo chciałem wyjechać do Hiszpanii ze względu na możliwość pozyskania wiedzy, którą mógłbym wykorzystywać działając w branży, w której się kształcę. Do tego poznać inną kulturę, co pozwoliłoby mi odświeżyć umysł i nabrać nowego spojrzenia na codzienne sprawy. Moje oczekiwania się spełniły. Trafiłem na praktyki do firmy zajmującej się nagłośnieniem na przeróżnych wydarzeniach. Pracując ze wspaniałymi ludźmi nabywam wartościowego doświadczenia oraz poznaję hiszpańską kulturę. W wolnym czasie zwiedzam piękną Malagę oraz odnajduję inspiracje w lokalnym stylu życia.

Julia W.

Chciałam pojechać do Hiszpanii, aby poznać lepiej tamtejszą kulturę i rozwijać się w moim zawodzie. Bardzo spodobała mi się architektura i roślinność Malagi. Zaskoczyła mnie otwartość i uprzejmość ludzi. Pracowałam w klubie flamenco oraz w warsztacie, w którym serwisowany był sprzęt audio. W wolnym czasie zwiedzam Malagę ze  znajomymi oraz gram na gitarze.

Sonia M.

Bycie praktykantką w zakładzie Blanca Gero jest dla mnie strzałem w dziesiątkę. Atmosfera w studio jest świetna, pani Blanca jest niezmiernie otwartą i serdeczną osobą. Mam okazję pracować w profesjonalnym i w pełni wyposażonym studiu, dowiedzieć się coś o sprzęcie fotograficznym, o którym wcześniej nie miałam pojęcia. Pani Blanca nie ogranicza się też tylko do pracy w studiu, mamy za sobą spacer na którym mogłam poznać bardziej swojego pracodawcę, zintegrować się ze współpracownicami i poznać Malagę słuchając licznych ciekawostek. Cały czas oczywiście robię zdjęcia i dokumentuję nasz pobyt w Hiszpanii. Zaplanowany mamy również spacer nad morze. Łączymy przyjemne z pożytecznym. Mogę się tu jeszcze wiele nauczyć. 

Amelia Z.

Chciałam wyjechać do Hiszpanii głównie w celach turystycznych, by poznać zabytki i kulturę tego niezwykłego kraju. Podoba mi się tu architektura i klimat. Zaskoczyło mnie też inne podejście ludzi do życia i codziennych spraw. Pracuje w hotelu- na kuchni zimnej, słodkiej. Zajmuję się deserami oraz komponuję słodki bufet. Praktyki w Hiszpanii nie różnią się znacznie od tych w Polsce, jednak potrawy są lokalne i głównie tradycyjne, hiszpańskie. W wolnym czasie zwiedzam miasto lub korzystam ze słońca na plaży.

Roksana M.

Chciałam pojechać do Malagi, by poznać to miasto, nowych ludzi i ich kulturę. Pierwszego dnia nie za bardzo mi się tu podobało, ale szybko zmieniłam zdanie. Zaskoczyli mnie ludzie oraz urzekły widoki, ale chyba najbardziej zaskoczyło to, że sklepy są tu na każdym rogu. Praktyki w Hiszpanii wyglądają trochę inaczej niż w Polsce, panuje inna atmosfera. Jednak zakres obowiązków nie różni się zbytnio. Wykonuję takie same zadania jak w Polsce, na przykład mycie głowy, suszenie, modelowanie włosów czy upięcia .Po praktykach często chodzę  z przyjaciółką do portu i plaże, bardzo lubię tam przebywać. Z czasem czuje się w Hiszpanii jak w domu.

Zuzanna S.

Chciałam pojechać do Hiszpanii, aby odpocząć od codzienności i nauczyć się czegoś nowego. Bardzo podoba mi się, że ludzie są tu otwarci i z uśmiechem do nas podchodzą . Pracuję w niewielkim zakładzie krawieckim, poznaje swój zawód w praktyce, pomagam pruć i szyć ubrania. Usamodzielniam się i świetnie się z tym czuję. W moim wolnym czasie odsypiam wszystkie nieprzespane noce :)

Dziś nasz ostatni dzień w Hiszpanii i zarazem zakończenie naszego stażu w projekcie Erasmus+. W trakcie pobytu w Maladze każdy z nas odbywał praktyki w lokalnych zakładach, zajmujących się świadczeniem usług w branżach, w których się kształcimy.  Zdobywaliśmy nową, fachową wiedzę oraz praktykowaliśmy już nabytą.

Jutro zabieramy zgromadzone tu doświadczenie do ojczystego kraju. 

Wczorajszego dnia odbyliśmy ostatnią wycieczkę, odwiedziliśmy Gibraltar. Na miejscu udało nam się zobaczyć na horyzoncie wybrzeże Afryki, zwiedzić niezwykłą jaskinię i zrobić sobie zdjęcia z pięknymi widokami oraz zamieszkującymi tamtejsze tereny małpami. Magoty gibraltarskie to jedyne wolno żyjące małpy w Europie. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy. Z żalem żegnamy hiszpańskie słońce, uśmiechy mieszkających tutaj ludzi, andaluzyjską kulturę, naszych przemiłych pracodawców oraz, co najważniejsze, siebie nawzajem, kolegów i koleżanki, uczniów Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze. Spędziliśmy ze sobą wspaniałe chwile, pełne głośnych śmiechów, wzajemnego wsparcia i wspólnej nauki. Z całego serca dziękujemy Pani Gosi Walkowicz oraz Panu Bogusiowi Dąbrowskiemu za opiekę nad nami. Dziękujemy za troskę, wspólne rozmowy, za wspólne śmiechy, za zarówno ogromną wyrozumiałość, jak i za ważną dla naszego bezpieczeństwa surowość oraz za idealne zachowanie balansu między nimi. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni, mieliśmy szczęście, że to właśnie Państwo o nas dbali. A na zakończenie pozostaje powiedzieć: do zobaczenia na Botanicznej😊

W ramach projektu Erasmus+ realizujemy staże zawodowe w Maladze.

Przez trzy tygodnie mamy okazję rozwijać  swoje pasje zawodowe na praktykach, na których zdobywamy wiedzę i doświadczenie.  Staż to również czas na poznanie hiszpańskiej kultury, zwyczajów, kuchni czy podejścia do rozmaitych spraw.

W wolnym czasie wygrzewamy się w hiszpańskim słońcu, zażywamy kąpieli    w pięknym Morzu Śródziemnym oraz zwiedzamy urokliwą Malagę- miasto, pełne wielu zapierających dech w piersi widoków. A w  weekendy zwiedzamy. Zachwyciła nas wycieczka na Caminito del Rey, czyli słynny Szlak Króla. Wędrowaliśmy wzdłuż przepięknego wąwozu, w którym płynęła rzeka Guadalhorce, podziwialiśmy sterczące pionowo wapienne ściany, mierzące nawet kilkaset metrów wysokości. Zwiedziliśmy arabski pałac- fortecę Alcazaba, hiszpańską twierdzę Giblarfaro oraz niezwykłe muzeum Picassa w Maladze.

A to jeszcze nie koniec naszych przygód na magicznym Costa del Sol...

W ramach projektu UE Erasmus+  Projekt 2022-1-PL01-KA121-VET-000068226  przygotowanego przez Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze przy współpracy z hiszpańskim partnerem firmą szkoleniową euroMind z UBEDA (JAEN) uczniowie naszej szkoły odbyli trzytygodniowy staż zawodowy w hiszpańskich zakładach pracy. Była to znakomita okazja, by rozwinąć swoje kompetencje zawodowe, podnieść umiejętności i zdobyć nowe doświadczenia. A oto ich wrażenia:

Uczymy się na kierunku technik realizacji nagrań. Praktyki odbywaliśmy w słonecznej Maladze. Nauczyliśmy się konstrukcji sprzętu oraz zaznajomiliśmy się z elementami budowy nowoczesnych urządzeń służących do realizacji nagrań. Zdobyliśmy doświadczenie w organizacji nagłośnienia na różnego rodzaju wydarzeniach.

Dzięki naszym praktykom mogliśmy zdobyć nową wiedzę i wykorzystać już nabytą.

Jako uczniowie na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych mieliśmy praktyki w hotelach oraz restauracjach w pięknych nadmorskich miasteczkach. Przygotowywaliśmy desery, owoce morza, typowo hiszpańskie przystawki. Uczyliśmy się łączyć nowe smaki, odkrywaliśmy innowacyjne przepisy oraz poznawaliśmy tajniki obsługi konsumenta. Dzięki naszym praktykom zyskaliśmy wiele doświadczenia.

Uczymy się na kierunku technik usług fryzjerskich. Pomagamy w obsłudze klientów np. przygotowujemy do usługi fryzjerskiej, myjemy włosy, modelujemy i robimy upięcia. Na początku pomocny okazał się tłumacz Google, jednak kiedy minęło już trochę czasu, byliśmy w stanie zrozumieć się bez problemu. To były naprawdę owocne trzy tygodnie w hiszpańskich salonach fryzjerskich. Wiele się nauczyłyśmy oraz podszkoliłyśmy swoje umiejętności zawodowe.

Uczymy się na kierunku technik przemysłu mody. Odbywamy praktyki w małym zakładzie krawieckim. Zajmujemy się drobnymi przeróbkami i naprawą odzieży. Panuje tu przyjazna atmosfera. Bardzo nam się tu podoba. To ważne doświadczenie w naszej nauce zawodu.

Hola!

Nasi technicy fotografii i multimediów świetnie poradzili sobie w hiszpańskim zakładzie fotograficznym.  Nasze umiejętności językowe bardzo się rozwinęły, nawet  nasz język hiszpański to już wyższy "level".  Podejmowaliśmy rozmaite wyzwania w studiu fotograficznymi oraz w malowniczych hiszpańskich plenerach.  Pracodawczyni pokazywała nam zakątki Malagi zabrała na piątkowy targ owocowo-warzywny powstało mnóstwo pięknych zdjęć okolicy i mieszkańców Hiszpanii.

Sewilla 02.10.2022 -  00.10. 2022r. – job shadowing  dla sześciu  nauczycieli o specjalności przemysł mody i grafika cyfrowa.  

W  okresie od 02.10.22. do 09.10.2022r. sześcioro  nauczycieli z naszej szkoły odbywało tygodniowy  staż zawodowy w hiszpańskiej Sevilli . Szkolenie kadry zostało zorganizowane w ramach realizowanego przez szkolę  projektu „  Staż zawodowy dla nauczycieli w ramach projektu „ Erasmus +  we współpracy z firmą „ Euromind Projects SL” oraz  Sevilla de Moda - Cope Eventos S.L.U..

Nauczyciele przedmiotów przemysł mody i grafika cyfrowa.  odbywali  praktyki w  nowoczesnym ośrodku edukacyjnym dla młodzieży  uczącej się w branży IT oraz fryzjerskiej i mody. Nabyte przez nauczycieli doświadczenie zawodowe zostanie wykorzystane w pracy dydaktycznej z młodzieżą. Nabyte przez nauczycieli doświadczenie zawodowe zostanie wykorzystane w pracy dydaktycznej z młodzieżą.

 

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony