Fabryka
Zawodów

Są to wyjątkowe warsztaty dla młodzieży gimnazjalnej.

W ramach realizacji zajęć z doradztwa zawodowego proponujemy Państwa uczniom uczestnictwo w otwartych zajęciach zawodoznawczych w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego ramach naszego projektu: „ FABRYKA ZAWODÓW”

Zapraszamy

Dlaczego warto do nas zajrzeć? Ponieważ na zajęciach w naszych pracowniach nie będzie patrzenia i słuchania. Chcemy, żeby uczestnicy mogli poczuć się jak prawdziwy kucharz, fotograf, fryzjer, projektant mody czy grafik komputerowy. W ten sposób będą mogli świetnie się bawić, integrować, a przy okazji dowiedzieć się czegoś, co będą mogli robić w przyszłości.

Każde zajęcia będzie składał się z krótkiej części teoretycznej dotyczącej specyfiki zawodu, który jest powiązany z określonym warsztatem. Natomiast główna cześć będzie praktyczna, podczas której uczestnicy będą mogli sami gotować, szyć, fotografować, modelować fryzury, poznawać tajniki grafiki komputerowej czy nawet uczestniczyć w wycieczce na winnice. Podczas warsztatów zapewniamy opiekę merytoryczną naszych nauczycieli specjalistów oraz pomoc naszych uczniów.

Na co można się wybrać do ZSiPKZ? Oto propozycje warsztatów:

Zostań masterchefem w swojej kuchni

Podczas warsztatów grupa będzie miała możliwość wykorzystania i poznania przeróżnych akcesoriów kuchennych. Będą mogli się dowiedzieć jakich składników nasz organizm potrzebuje bardziej niż innych oraz dlaczego i w jaki sposób mogą one łączyć się w określonych potrawach. Uczestnicy będą mogli eksperymentować, ucząc się interpretować przepisy lub tworząc własne kompozycje smakowe.

Nastolatka szyje sama

Ten warsztat adresowany jest do wszystkich, którzy lubią wyrażać siebie i swoją indywidualność poprzez to, co noszą. Podczas zajęć uczestnicy poznają krótką historię mody i stylizacji ubiorów oraz sposobów ich wytwarzania. Uzyskają informację o rodzajach tkanin i ich użyciu. A przede wszystkim będą mogli fantazjować i tworzyć swoje pierwsze własne elementy ubioru.

Szkiełko, oko, foto

To warsztat dla tych, którzy mają w sobie nutkę artystycznej wrażliwości na otaczający nas świat i potrafią lub chcą się nauczyć dostrzegać detale tam, gdzie inni przechodzą obok. Podczas tego warsztatu będzie można się dowiedzieć o początkach fotografii i jej ewolucji od XIX w. do czasów współczesnych. O tym jak kiedyś wyglądał aparat fotograficzny a jaka jest jego specyfika dzisiaj czy jakimi technikami robiono zdjęcia. Uczestnicy będą tworzyć zdjęcia portretowe czy pejzażowe i komputerowe jej stylizować.

Piękna jak bestia

To warsztat dla tych, którzy nie boją się poczuć jak modelka na Mediolańskim wybiegu. Warsztaty będę odbywać się w pracowni fryzjerskiej i kosmetycznej, gdzie uczestnicy będą mogli zarówno wejść w rolę modela/modelki jak i spróbować swoich pierwszych cieć na fryzjerskich główkach. Uczestnicy poznają paletę współczesnych trendów w stylizacjach fryzjerskich oraz dowiedzą się sporo o higienie i kosmetyce skóry oraz włosów.

W cyfrowej pajęczynie

Kochasz swój komputer? Nie wyobrażasz sobie życie bez kontaktu z wirtualną rzeczywistością? To na tym warsztacie będziesz mógł się dowiedzieć jak świadomie taką rzeczywistość kreować. Uczestnicy będą mogli poznać specyfikę grafiki komputerowej na zajęciach w pracowni multimedialnej. Jak stworzyć swoja pierwszą stronę www czy zmontować swój pierwszy film? Na te i wiele innych pytań znajdziesz podpowiedź a potem sam wyruszysz przez cyfrowy świat.

Zielono mi!

Te warsztaty są inne niż wszystkie, ponieważ oferujemy możliwość zwiedzania tego, co lubuskie ma najlepsze, czyli winnic. W Winnicy Kinga będzie można bardzo miło spędzić czas, zasmakować lokalnych przysmaków, dowiedzieć się jak należy dbać o winne krzewy i inne rośliny, a być może również pomóc w pracach ogrodowych. Tam będzie można poznać czym jest ekologia w praktyce. To świetny pomysł na klasowy wyjazd!

Oferujemy również spotkanie z doradcą zawodowym, który pomógłby ukierunkować kompetencje Państwa uczniów.

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony