Piosenka o szkole Piluś i Milu - nasi absolwenci:)

Piosenka o szkole napisana i wykonana przez naszych uczniów. Mateusz Pilawa i Daniel Milewski - posłuchajcie, piosenka "niesie" jak nasz szkoła.

A zatem patrzymy na siebie z oddali i kochamy się wzajemnie. Ja daję jej ciepło i życie, a ona daje mi rację bytu.”

Paulo Coelho, Alchemik

 

4 i 15 września  w zielonogórskiej Palmiarni i hotelu Amadeus  mogliśmy podziwiać   konkursy i  pokazy fryzjersko-kosmetyczne oraz gastronomiczne z udziałem adeptów ww. zawodów z Polski i Niemiec. Wszystko za sprawą projektu zrealizowanego przez Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego „Miłość i Ślub Trendlook 2011”

Tematem przewodnim była miłość...czyli zaręczyny i ślub. Romantyczna stylizacja zarówno
w zakresie fryzur, stroju jak i makijażu zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Prawdziwym kunsztem, subtelnością i smakiem popisali się przyszli kucharze i kelnerzy. Dekoracja zaręczynowego stołu była wyjątkowa, pięknie skomponowana kolorystycznie i
nieprzesłodzona. Szczególnymi walorami smakowymi cechowały się również potrawy,
a powiedzenie „ przez żołądek do serca” swoje odzwierciedlenie znalazło na twarzach degustujących. Zmysłowość i indywidualną naturę kobiety podkreślił pokaz fryzur i sukien, ślubnych. Suma wszystkich tych elementów to niepowtarzalna, magiczna i pełna sentymentalizmu atmosfera, o jakiej marzy każda przyszła para młoda.

W „Palmiarni”, w godzinach od 09:00 do 13:00 uczniowie ZSiPKZ oraz uczniowie niemieccy w trzyosobowych drużynach przygotowywali fryzury i makijaże  pod hasłem „ Zaręczyny”
i „Zaślubiny”, które były następnie prezentowane wszystkim uczestnikom z krótkim komentarzem i oceniane przez jury . Jury oceniło  modny pomysł, fachową technikę oraz wykonanie. Od uczestników oczekiwano stylizacji i techniki na najwyższym poziomie, ponieważ w ten sposób kreują oni nadchodzące trendy mody i tworzą  przy okazji Trendlook związany z miłością i ślubem.
W hotelu „ Amadeus”, w godzinach od 16.00 do 21.00, każdego dnia, uczniowie Zielonej Góry i Cottbus  uczestniczyli w profesjonalnych  pokazach  fryzjerskich i kosmetycznych, którym towarzyszyły komentarze w obu językach oraz informacje o znaczeniu branży fryzjersko-kosmetycznej w regionie przygranicznym. Uczestnikami  tej części otwartej byli uczniowie, przedsiębiorcy z Niemiec i Polski, zaproszeni goście i przedstawiciele mediów.
Zapoznanie z daną tematyką, prezentacja własnych umiejętności i zdobycie socjalnych kompetencji to tylko niektóre cele projektu. Nie bez znaczenia jest możliwość zawarcia nowych znajomości i integracja młodzieży polsko-niemieckiej.
 Profesjonalizm i wyobraźnia adeptów fryzjerstwa, kosmetyki i gastronomii sprawiły, że chwile spędzone w tak iście romantycznej atmosferze możemy zaliczyć do tych niezapomnianych.

Kanał telewizyjny ZSiPKZ

Solidarna Szkoła

Podziękowanie od Gimnazjum 2 w Zielonej Górze

 

BIP

Solidarna Szkoła

Podziękowanie od Przedszkola

  Dziennik Elektroniczny

Bezpieczna Szkoła
Konkurs kulinarny

Góra grosza

Efekty uzyskuje się ciężką pracą

Uczeń, od którego nie wymaga się nic takiego, czego zrobić nie może, nigdy nie zrobi wszystkiego, co może

Karl Kraus

Aby były efekty tworzymy postawy

Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek.

Albert Einstein

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony