W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się konferencja  pt.: „Koordynacja kształcenia pracowników młodocianych w województwie lubuskim w roku szkolnym 2019/2020”.

Dyrektor ZSiPKZ Bożena Bogucka powitała zaproszonych gości w osobach:

Lubuskiego Kuratora Oświaty p.Ewę Rawę, Dyrektora Lubuskiego Kuratora Oświaty oddział w Zielonej Górze p. Krzysztofa Słabczyńskiego , Naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Miasta Zielona Góra p. Jarosława Skorulskiego oraz dyrektorów, wicedyrektorów i kierowników szkolenia praktycznego Branżowych Szkół I stopnia z województwa lubuskiego.

Lubuska Kurator Oświaty p. E. Rawa w swoim wystąpieniu  przekazała Dyrektor ZSiPKZ p. B. Boguckiej porozumienie w zakresie koordynacji organizacji dokształcenia  pracowników młodocianych
w województwie lubuskim. Dyrektor ZSiPKZ przedstawiła  zasady organizacji kształcenia pracowników młodocianych,  status pracownika młodocianego, zawody najczęściej wybierane przez absolwentów szkół ponadpodstawowych, problemy związane z podwójnym rocznikiem, z którym borykają się Centra Kształcenia Zawodowego w całej Polsce oraz propozycje rozwiązań. Wicedyrektor  ds. kształcenia zawodowego p. A. Szcześniak  przedstawił komunikaty i informacje umieszczone na stronie ZSiPKZ w zakładce CKZ. Kierownik internatu p. W. Chalupka poruszył problemy związane
z adaptacją pracowników młodocianych w nowym środowisku jakim  jest internat  oraz konsekwencjami  łamania regulaminu internatu.

W dalszej części konferencji  uczestnicy  podjęli  dyskusję oraz wymienili się doświadczeniami 
w kształceniu pracowników młodocianych.

Porozumienie z Lubuskim Kuratorem Oświaty

Prezentacja z konferencji

 

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony