„eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Program zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli ze 160 tysięcy szkół, którzy łącznie pracują przy ponad 50 tysiącach różnorodnych projektów rocznie.” https://etwinning.pl/czym-jest-etwinning/

Nasza szkoła zrealizowała w roku szkolnym 2020/2021 projekt międzynarodowy

  1. „Werbung im Beruf/Reklama w zawodzie” . Udział w nim wzięła również szkoła z Finlandii - Mankkaa Secondary School w Espoo oraz z Rumunii - Colegiul National „Mihai Eminescu” w Oradea.

Projekt „Werbung im Beruf”/„Reklama w zawodzie” miał na celu przedstawić uczniom funkcje reklamy, jej rolę w świecie mediów oraz na rynku pracy. Poprzez korzystanie z aplikacji internetowych uczniowie nabyli umiejętność tworzenia loga, plakatów reklamowych własnych firm, komiksów, ebooku. Swoje prace umieszczali na tablicach elektronicznych, gdzie mogli je komentować, wspólnie omawiać. Analiza reklam niemieckich, największych kampanii reklamowych, rozwiązanie quizu dotyczącego sloganów reklamowych oraz tworzenie własnych zagadek powiązanych z zawodem, pozwoliły uczniom nie tylko na zrozumienie ważności reklamy w świecie zawodów ale również na zauważenie jej funkcji manipulacyjnej.

Łącznie zrealizowaliśmy wspólnie 12 zadań, w tym mieliśmy możliwość spotkania online i rozmowy o naszych przyszłych zawodach.

Współpraca przyczyniła się do zwiększenia kompetencji językowych uczniów, poprawiła ich umiejętność posługiwania się nowoczesną technologią i wypracowała umiejętność współdziałania w grupie.

Zobacz naszą stronę. 

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony