ZSIPKZ – PROGRAM ERASMUS+

SEKTOR KSZTAŁCENIE I SZKOLENIA ZAWODOWE

Projekt 2022-1-PL01-KA121-VET-000068226  został przygotowany przez Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze w ramach programu UE Erasmus+ przy współpracy z hiszpańskim partnerem firmą szkoleniową euroMind z UBEDA (JAEN). Czas realizacji projektu wynosił 01.06.2022 do 31.08.2023 r. Dofinansowanie z środków UE  53 372,00 Euro.

W ramach projektu realizowane będą dwa działania:

  1. Obserwacja pracy - staż dla nauczycieli w Sevilli  październik 2022r.
  • Sewilla 02.10.2022 - 10.2022r. – job shadowing  dla sześcioro  nauczycieli o specjalności przemysłu mody i grafiki cyfrowej

W ramach stażu zagranicznego  nauczyciele  podnieśli swoje  kompetencje dydaktyczne, zdobyli umiejętności przydatnych do pracy naukowo-dydaktycznej, nabyli kompetencji w zakresie kształcenia w środowisku międzykulturowym oraz prowadzenia zajęć w języku obcym. Nastąpiła także wymiana doświadczeń w zakresie nowoczesnych metod i technik kształcenia.

Pobyt  nauczycieli  przyczynił się  do zwiększenia umiejętności porozumiewania się w językach obcych. Projekt w dużym stopniu wpłynął na podwyższenie jakości działań dydaktyczno-wychowawczych szkoły i zwiększył  kompetencje w obszarze zarządzania projektami.  Nabyte przez nauczycieli doświadczenie zawodowe zostanie wykorzystane w pracy dydaktycznej z młodzieżą.

2. Krótkoterminowe mobilności osób uczących się – staż dla uczniów w Maladze 02.05.2023 – 23.05.2023r.

Uczestnikami mobilności będą uczniowie i nauczyciele ZSiPKZ w działaniu VET-SHORT

 

3. Krótkoterminowe mobilności osób uczących się – staż dla uczniów ZSiPKZ w Maladze 02.05.2023 – 23.05.2023r.

Uczestnikami mobilności byli uczniowie i nauczyciele ZSiPKZ w działaniu VET-SHORT

W projekcie uczestniczyło 2 nauczycieli i 21 uczniów technikum o specjalnościach:

  • technik usług fryzjerskich - 4
  • technik żywienia i usług gastronomicznych - 6
  • technik fotografii i multimediów - 4
  • technik przemysłu mody - 2
  • technik realizacji nagłośnień. - 5

W ramach projektu odbyły się trzytygodniowe staże zawodowe dla uczniów w Hiszpanii. Każdy z uczniów odbył praktyki w zakładach pracy związanych ze swoją specjalnością zawodową, podczas których doskonalił swoje umiejętności zawodowe.

 W czasie pobytu w Maladze uczniowie odbyli również w intensywny kurs języka hiszpańskiego, podczas którego poznali podstawowe słownictwo przydatne na praktykach                                      i w życiu codziennym oraz kulturę hiszpańską. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić najpiękniejsze zakątki Malagi, odwiedzili muzeum motoryzacji i mody oraz poznali smak hiszpańskich przysmaków.

Staż był także znakomitą okazją na rozwijanie kompetencji kulturowych   i poznawanie niezwykłej historii i zabytków Hiszpanii. Uczniowie zwiedzili Malagę i poznali jej najważniejsze zabytki: arabski pałac- fortecę Alcazaba, hiszpańską twierdzę Giblarfaro oraz niezwykłe muzeum Picassa. 

W ramach projektu  uczestniczyli w wycieczce na Caminito del Rey, czyli słynny Szlak Króla. Wędrowali wzdłuż przepięknego wąwozu, w którym płynęła rzeka Guadalhorce, podziwiając monumentalne wapienne ściany, mierzące nawet kilkaset metrów wysokości.

Kolejna wycieczka krajoznawcza odbyła się na Gibraltar, uczniowie wspinali się na górę Gibraltaru, zobaczyli inny kontynent z Punta Europa oraz podejrzeli życie tamtejszych małp.

Staż zawodowy w Hiszpanii okazał się niezwykle ważnym i budującym doświadczeniem. Uczniowie poznali specyfikę pracy, zebrali nowe doświadczenia zawodowe i rozwinęli swoje umiejętności, odkryli swoje możliwości i mocne strony. Staże zawodowe były jednocześnie doskonałą okazją, by poszerzyć swoje kompetencje językowe i poznać kulturę Hiszpanii.

 

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony