ZSIPKZ – PROGRAM ERASMUS+

SEKTOR KSZTAŁCENIE I SZKOLENIA ZAWODOWE

Projekt 2021-1-PL01-KA121-VET-000033985 został przygotowany przez Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze w ramach programu UE Erasmus+ przy współpracy z hiszpańskim partnerem firmą szkoleniową euroMind z UBEDA (JAEN). Czas realizacji projektu wynosił 01.09.2021 do 30.11.2022 r. Dofinansowanie z środków UE 55.842,00 Euro.

W ramach projektu realizowane będą dwa działania:

 1. Obserwacja pracy - staż dla nauczycieli w Sevilli  marzec-maj 2022r
  • Sewilla 27.03.2022 - 04. 2022r. – job shadowing  dla sześcioro  nauczycieli o specjalności gastronomicznej i fryzjerskiej.
  • Sewilla 24.04.2022 – 30.04.2022 r. – job shadowing dla sześcioro  nauczycieli o specjalnościach mechanicznych i fotografii oraz multimediów.

W ramach stażu zagranicznego  nauczyciele  podniosą swoje  kompetencje dydaktyczne, zdobędą umiejętności przydatne do pracy naukowo-dydaktycznej, nabędą kompetencje w zakresie kształcenia w środowisku międzykulturowym oraz prowadzenia zajęć w języku obcym. Nastąpi także wymiana doświadczeń w zakresie nowoczesnych metod i technik kształcenia.

Pobyt  nauczycieli  przyczyni się  do zwiększenia umiejętności porozumiewania się w językach obcych. Projekt w dużym stopniu wpłynie na podwyższenie jakości działań dydaktyczno-wychowawczych szkoły i zwiększy  kompetencje w obszarze zarządzania projektami.  Nabyte przez nauczycieli doświadczenie zawodowe zostaną wykorzystane w pracy dydaktycznej z młodzieżą.

 1. Krótkoterminowe mobilności osób uczących się – staż dla uczniów w Maladze 30.10.2022 – 19.11.2022r.

Uczestnikami mobilności będą uczniowie i nauczyciele ZSiPKZ w działaniu VET-SHORT -

W projekcie uczestniczy będzie 2 nauczycieli i 20 uczniów technikum o specjalnościach:

 • technik usług fryzjerskich
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik grafiki i poligrafii cyfrowej
 • technik przemysłu mody
 • technik realizacji nagłośnień

W ramach projektu odbyły się staże zawodowe dla uczniów w Hiszpanii w mieście Malaga. Każdy z uczniów odbył praktyki w zakładach pracy związanych z jego specjalnością, gdzie mógł podszkolić swoje umiejętności zawodowe jaki i językowe. Dodatkowo w czasie wyjazdu odbyły się zajęciach z języka hiszpańskiego, na których można było  poznać podstawowe słownictwo oraz kulturę hiszpańską. Uczestnicy poznali   piękne miejsca Malagi, zwiedzili muzeum motoryzacji i mody oraz poznali smak hiszpańskich przysmaków.

W ramach projektu  uczestniczyli w kilku wycieczkach. Zwiedzili miasto Marbella, gdzie mogliśmy zobaczyć jeden z najbogatszych portów. Przeszli w górach  Choro widokowy szlak króla  “Comminito del Rey” podziwiając piękno hiszpańskiej natury. Wspinali się na górę Gibraltaru widząc życie tamtejszych małp. Zdobyliśmy szczyt Calamorro. Uczestniczyli w rejsie i mogli zobaczyć delfiny.

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony