W dniu 15 stycznia 2017r rozpoczęła się przygoda naszego życia. Zapewne pierwsza z wielu , które przed nami. Wystartowaliśmy z Berlina, z międzylądowaniem w Amsterdamie i o godz. 16.25 wylądowaliśmy w Walencji. Dwoma autokarami rozwieziono nas do naszych "nowych rodzin". O tym jak fantastycznymi ludźmi są Hiszpanie i jak się u Nich mieszka każdy opowie sam po powrocie.
 Jesteśmy bardzo zadowoleni z opieki jaka nas otoczyli. Ciekawym doświadczeniem jest hiszpański sposób odżywiania. Niektóre posiłki są zupełnie inne niż w Polsce i o zupełnie nowych godzinach. Kolację czasami jemy o godz.21.00. W pracy każdy robi nowe i ciekawe rzeczy i nabywa nowych umiejętności. Jednocześnie przekonaliśmy się, że bardzo dużo nauczyliśmy się w szkole.  Hiszpańscy Szefowie chwalą nas często i to jest bardzo miłe. W wolnym czasie:

  • zwiedzamy Walencję,
  • spacerujemy nad Morzem Śródziemnym,
  • mamy spotkania integracyjne,
  • wspólnie gotowaliśmy paellę,
  • zwiedzaliśmy największe  w Europie  Oceanarium z pokazami delfinów,
  • widzieliśmy Muzeum Sztuki i Nauki,
  • byliśmy także na degustacji hiszpańskich przekąsek zwanych tapas.

Niestety czas biegnie szybko i za kilka dni będziemy znów lecieć samolotem. Więc do zobaczenia w Polsce.

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony