Projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra  – projekty realizowane poza formułą ZIT

W miesiącu lutym wśród uczniów ZSiPKZ klas trzecich technikum zrekrutowanych do projektu „„Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra – projekty realizowane poza formułą ZIT przeprowadzono badania IPD.

Celem było dokonanie oceny indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz predyspozycji osobowych każdego ucznia do wykonywania poszczególnych zawodów, planowania ścieżki kariery UP, rozwijania mocnych stron oraz niwelowania słabych, a także wybór odpowiednich szkoleń/kursów w projekcie, zgodnych z kierunkiem rozwoju indywidualnej ścieżki edukacyjno - zawodowej ucznia.

Każdy uczestnik rozwiązał testy które po opracowaniu określą predyspozycje  osobowościowe i zawodowe, kotwice kariery, typ interpersonalny, radzenie sobie w sytuacjach trudnych oraz preferencje zawodowe.

Rzetelny raport przygotowany przez doradcę zawodowego w ZSiPKZ Ewę Reonig – Raczkowska pozwoli wyznaczyć ścieżkę kariery, wskazać obszary do rozwoju, mocne strony oraz skierować na odpowiednie szkolenie i wsparcie.

W miesiącu kwietniu rozpocznie się kurs dla klas  o specjalności fototechnik  „Podstawy grafiki komputerowej z wykorzystaniem programu Adobe Photoshop CC’ ”Jest to pierwsza edycja kursu dla naszych uczniów

Miejsce realizacji zajęć: Sala szkoleniowa firmy Tylda, ul. Piastowska 10, Zielona Góra. Kurs trwa 40 godzin i kończy się w maju 2018r.

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony