ERASMUS+, _ Numer projektu 2020-1-PL01-KA102-079507 - „Nowe kompetencje - staże zawodowe w Maladze”

Projekt „Nowe kompetencje - staże zawodowe w Maladze” został przygotowany przez Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze przy współpracy z hiszpańskim partnerem firmą szkoleniową euroMind. Czas realizacji projektu 01.11.2020 - 30.11.2022 r. ( 22 miesiące). Uczestnikami projektu będzie 78 uczniów i 8 opiekunów ( nauczyciele ZSiPKZ) w działaniu VETSHORT - Krótkoterminowe mobilności osób uczących się , oraz osoby odpowiedzialne za realizację tzn zespół projektowy z ZSiPKZ oraz euroMind.

Projekt „Nowe kompetencje - staże zawodowe w Maladze” będzie miał wpływ na działalność wszystkich uczniów i nauczycieli ZSiPKZ. Projekt wychodzi naprzeciw potrzebom nowoczesnego kształcenia zawodowego, których celem jest efektywne przygotowanie uczniów do życia i wykonywania pracy zawodowej, a także aktywnego funkcjonowania na rynku pracy. Nauczyciele będą mieli możliwość podniesienia swoich kompetencji zawodowych, pedagogicznych oraz językowych jak również rozwijania trwałej współpracy między instytucjami kształcenia i szkolenia zawodowego Hiszpanii. Projekt pozwoli na zdobycie nowych doświadczeń przez ZSiPKZ, poprawę jakości kształcenia i zarządzania oraz zwiększy atrakcyjność kształcenia w ZSiPKZ. Projekt przyczyni się do dalszej promocji szkoły oraz programów pomocowych UE w środowisku lokalnym.

W ramach VET-SHORT - Krótkoterminowe mobilności osób uczących się - odbędą się 4 mobilności 2 tygodniowe w Hiszpanii w czasie których uczniowie realizują staże zawodowe w hiszpańskich firmach.

ZAŁOŻENIA PROJEKTU - 78 uczniów ZSiPKZ

 1. technik usług fryzjerskich (14 uczniów)
 2. technik żywienia i usług gastronomicznych (24 uczniów)
 3. technik grafiki i poligrafii cyfrowej lub procesów graficznych (16 uczniów)
 4. technik fotografii i multimediów (24 uczniów)

W ramach projektu planowane są mobilności:

1.SEVILLA 30-05-2021 - 12-06-2021,
a. technik usług fryzjerskich (4 uczniów)
b. technik ˙żywienia i usług gastronomicznych (4 uczniów);
c. technik grafiki i poligrafii cyfrowej lub procesów graficznych (6 uczniów)
d. technik fotografii i multimediów (6 uczniów)

2. SEVILLA 25-07-2021 - 07-08-2021
a. technik usług fryzjerskich (4 uczniów);
b. technik ˙żywienia i usług gastronomicznych (4 uczniów);
c. technik grafiki i poligrafii cyfrowej lub procesów graficznych (6 uczniów);
d. technik fotografii i multimediów (6 uczniów);

3. MÁLAGA 06-03-2022 - 19-03-2022
a. technik usług fryzjerskich (4 uczniów);
b. technik ˙żywienia i usług gastronomicznych ( 8 uczniów);
c. technik grafiki i poligrafii cyfrowej lub procesów graficznych (2 uczniów);
d. technik fotografii i multimediów (6 uczniów)

4. MÁLAGA 17-04-2022 - 30-04-2022
a. technik usług fryzjerskich (2 uczniów);
b. technik ˙żywienia i usług gastronomicznych (8 uczniów);
c. technik grafiki i poligrafii cyfrowej lub procesów graficznych (2 uczniów);
d. technik fotografii i multimediów (8 uczniów).

Partnerami przy realizacji projektu są ZSiPKZ w Zielonej Górze oraz hiszpańska firma euroMindProjects z siedzibą w UBEDA (JAEN) w Hiszpanii. EuroMind jest międzynarodową firmą doradczą i szkoleniową z UBEDA (JAEN) w prowincji Analuzja w Hiszpanii. Firma specjalizuje się w organizacji projektów kształcenia i szkolenia zawodowego w Sewilli, Ubedzie i Maladze w Hiszpanii. EuroMind posiada bogate doświadczenie w zakresie przygotowania i realizacji europejskich projektów mobilności. Firma zapewni miejsca stażu dla uczniów w przedsiębiorstwach w Maladze, zapewni noclegi, wyżywienie, przejazdy oraz opiekę w czasie stażu uczestnikom projektu. W czasie projektu uczestnicy mają zapewniony atrakcyjny program kulturalny, który pozwoli im zapoznać się z kulturą Hiszpanii.

Cele projektu:

 • Realizacja europejskiego planu rozwoju organizacji/szkoły (European Development Plan),opracowanego wspólnie przez Dyrekcję, nauczycieli i uczniów ZSiPKZ
 • Dostosowanie kwalifikacji zawodowych stażystów do oczekiwań rynku pracy;
 • Ponadnarodowa mobilność na europejskim rynku pracy,
 • Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych dla podnoszenia kwalifikacji zawodowych,
 • Doskonalenie umiejętności językowych, kształtowania otwartości i wrażliwości międzykulturowej, uwrażliwienie na różnice kulturowe i mentalne,
 • Przeniesienie do Polski doświadczeń zawodowych z Hiszpanii,
 • Uzyskanie przez beneficjentów – Dokument Europass Mobilność - a jego otrzymanie przez uczestnika poprzedzone zostanie procesem uznania nabytych kompetencji zawodowych i językowych;
 • Dokumenty ECVET (mobilność uczniów)

Udział w stażu zmotywuje uczniów do podnoszenia swoich kwalifikacji, inwestowania we własny rozwój, pozwoli kształtować postawy ułatwiające dostosowanie się do zmian na europejskim rynku pracy. Nauczyciele ZSiPKZ zapoznają się praktycznie z szkolnictwem zawodowym w Hiszpanii, a zdobyte doświadczenia zastosują do polskich realiów.

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony