Zmagania w Konkursie Kulinarnym „Polska Kuchnia 100 - lecia” dobiegły końca. Konkurs stał na wysokim poziomie, przyniósł wiele emocji i rywalizację. Po burzliwych naradach jurorów w składzie : Grzegorz Łapanowski Ivo Violante - szef kuchni hotelu Grape Town Jędrzej Jasiniak - szef kuchni hotelu Ruben Marcin Antoniewski - Bonduelle Tomasz Szlegel - Huglii Robert Polinski - Unilever klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco: 1 - miejsce Natalia Grochola, 2 - miejsce Aleksander Drozdek 3 - miejsce Sebastian Chuchla W trakcie trwania konkursu także odbywały sie wydarzenia towarzyszące: - Prezentacja Grzegorza Łapanowskiego - Prezentacja państwa Koziarskich z winnicy Kinga ze Starej Wsi na temat winiarstwa - Pokaz kulinarny Marcina Antoniewskiego z firmy Bonduelle - Pokaz kulinarny Roberta Polinskiego z firmy Unilever Dziękujemy sponsorom i partnerom za pomoc w realizacji wydarzenia. Podziękowania dla firmy Bidfood Farutex, Unilever, Bonduelle, Maspex, Unima, Huglii, Winnica Kinga, Look&Cook. Organizatorzy: Piotr Dubec Mateusz Halkowicz

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony