ZSiPKZ w ramach współpracy z Europejskim Centrum Wolontariatu realizuje działania Ogólnopolskiego Projektu Misyjnego Młodzi dla Kamerunu, który powstał przed pięcioma laty w naszej szkole. Pomysłodawca i twórca Projektu Pan Michał Piętosa nasz katecheta, wraz z uczniami naszej szkoły i przyjaciółmi buduje szkoły w Kamerunie. Obecnie trwają prace nad trzecią szkołą, która ma zostać wybudowana od zera. Wcześniej Projekt Młodzi dla Kamerunu wyremontował kilka placówek oraz wspierał dzieło adopcji na odległość zarówno dzieci jak i nauczycieli z kameruńskich miejscowości. ZSiPKZ wzięło czynny udział w tegorocznej Misji Kamerun. W dniach 30.01-7.02 bieżącego roku, Pan Michał gościł w Bafoussam, gdzie społeczność lokalna Anglofońskiej Parafii św. Patryka podejmie się budowy przedszkola. Realizując wspólne działania, szkolne koło wolontariatu, a także Społeczność Szkolna ma swój konkretny wpływ na poprawę edukacji w konkretnym miejscu na świecie. Misja Kamerun zorganizowana przez ECW we współpracy z ZSiPKZ to także wsparcie materialne w wysokości 21.000 zł, które zostało przekazane na kilka celów jakie realizuje projekt Młodzi dla Kamerunu w roku 2017/2018.

Urodzeni wolontariusze - materiał TVP

https://panorama.tvp.pl/32956332/urodzeni-wolontariusze

Naukę łączyli z pomaganiem ludziom starszym, bezdomnym, chorym. Czasem oddawali krew, zbierali pluszaki dla dzieci z hospicjum lub środki na budowę szkoły w Afryce. Tę lekcję - odpowiedzialności i organizacji zdali na szóstkę - co docenili organizatorzy konkursu "Wolontariusz Roku".

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony