Kto z nas wie co oznaczało w pierwszych wiekach chrześcijaństwa słowo Ekklesia, kto tworzy Nauczycielski Urząd Kościoła lub co zaleca Benedykt XVI na bezsenność.
Na te i inne pytania znają odpowiedź uczniowie naszej szkoły.

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze w listopadzie 2012 roku wziął udział w XXIII olimpiadzie teologii katolickiej. Tematem olimpiady byli święci apostołowie Piotr i Paweł oraz charyzmaty w Kościele. W olimpiadzie wystartowało 5 osób. Test okazał się bardzo wymagający, zawierał pytania zamknięte z którymi uczniowie nie mięli większego problemu, ale też i pytania otwarte – o wiele bardziej problematyczne.
Wielkim sukcesem było zakwalifikowanie się 3 osób do etapu diecezjalnego, co w innych olimpiadach odpowiada etapowi wojewódzkiemu.
W naszej diecezji, 28 lutego 2013 roku, bój z pytaniami II etapu podjęło 40 osób. Nasze olimpijki Nina Wasiak i Patrycja Mróz dzielnie reprezentowały naszą szkołę, która rzadko bierze udział w olimpiadach teologii.
Dziewczynom gratulujemy odwagi i ogromnego nakładu czasu jaki poświęciły przygotowaniu się do olimpiady.
Magdalena Kuczewska

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony