Jak wszystkim powszechnie wiadomo jesteśmy jedną z nielicznych szkół, która nie może pochwalić się zapleczem w postaci sali gimnastycznej, czy hali sportowej. Tym bardziej na uwagę zasługuję fakt, że młodzież z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego nie tylko interesuje się sportem, ale też zdobywa wyróżnienia i medale w licznych zawodach.

 

Jednym z przykładów są tegoroczne Mistrzostwa Miasta Szkół Ponadgimnazjalnych w lekkoatletyce, które odbyły się 22 kwietnia w Zielonej Górze.
W duchu sportowej atmosfery i godnej rywalizacji nasi uczniowie dzielnie walczyli o najlepsze miejsca. Oto nasi medaliści w poszczególnych konkurencjach:

1. złoty medal w konkurencji trójskok chłopców - Jakub Kokociński 1 Tub

2. srebrny medal w konkurencji skoku w dal mężczyzn - Jakub Kokociński 1 Tub

3. srebrny medal w konkurencji 110 m ppł (przez płotki)- Michał Baranowski 1 Tua

4. srebrny medal w konkurencji 100 m - Patryk Sura 1Tua

5. srebrny medal w konkurencji 200 m - Karolina Sicińska 1 c

6. srebrny medal w konkurencji pchnięcia kulą - Dominika Władyka 1 Tub

7. brązowy medal w konkurencji 100 m - Karolina Sicińska 1c

8. brązowy medal w konkurencji: sztafeta 4 x 100m - Jakub Kokociński 1Tub, Michał Baranowski 1Tua, Patryk Sura 1Tua, Łukasz Raszka 1a .

Wszyscy medaliści zakwalifikowali się do Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się na przełomie maja/czerwca 2013 roku.

Naszą szkołę reprezentowali także w licznych konkurencjach lekkoatletycznych inni uczniowie, plasując się na miejscach tuż za podium. Oto oni:
Anna Banaś 1Tub – pchnięcię kulą
Roksana Hadaś 1fra – bieg na 100m
Agata Kowalik 1fra – bieg na 400m
Martyna Mossur 2fra – pchnięcię kulą
Paweł Bomblis 2 Tfa – pchnięcię kulą
Bartosz Barwiński 2 tfa – skok wzwyż
Konrad Andrzejczak 1c – bieg na 100 m i na 200m

Gromne gratulacje i słowa uznania kierujemy również w stronę opiekunów: Katarzyny Biłgorajskiej oraz  Jana Korsaka, których praca i trud włożony w treningi przyniósł oczekiwane rezultaty.

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony