Uczniowie z ZSiPKZ na „Dolnośląskim Festiwalu Nauki”

Festiwal nauki wszystkim młodym ludziom kojarzy się z nudnymi wykładami i sądzą, że jest to najmniej adekwatne miejsce na udana wycieczkę. O tym, że wcale tak nie jest, mogli się przekonać uczniowie z ZSiPKZ, którzy 20 września odwiedzili  
Wrocławską Politechnikę

 W ubiegłym tygodniu wybraliśmy się z grupą kolegów i nauczycieli do Wrocławia. Głównym celem tej wycieczki był „ Dolnośląski Festiwal Nauki”, na którym można było obejrzeć interesujące projekty z takich dziedzin, jak: fizyka, chemia, architektura itp. Mnie osobiście najbardziej zainteresowało graficzne przedstawienie narządów ludzkich w technologii komputerowej 3D oraz nowoczesne konstrukcje mostów. Następnie udaliśmy się na wykład, który odbył się na Politechnice Wrocławskiej. Dotyczył on zarówno najistotniejszych praw fizyki i miał odpowiedzieć na pytanie: jak to się dzieje?  Prelekcja ta wzbogacona została  
o zabawne zdjęcia i prowadzona była przystępnym dla nas językiem. Sam wykładowca stwierdził, iż studenci powinni zapamiętać choć 30% z tego, co mówi, a uzna to za sukces J
Ten etap naszej wycieczki podobał mi się najbardziej. Kolejną jej częścią była przechadzka po wrocławskim Zoo. Bardzo zabawne zachowanie niektórych zwierząt wzbudziło we wszystkich ogromną radość. Na samym końcu naszej podróży udaliśmy się do Galerii Dominikańskiej w celu konsumpcji, po tym ciężkim, ale jakże ciekawym dniu.
Osobiście chcę podkreślić, że po raz pierwszy miałem okazję uczestniczyć w tego typu wyjeździe i przyznam, że bardzo chętnie wybiorę się znów.

Adrian Chudy kl. III Tfb
Jolanta Ciążkowska-Gaj

 

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony