W dniach 08 - 10 kwietnia 2011 roku w Domu Polonii w Pułtusku odbył się finał Ogólnopolskiej X Olimpiady Młodych Barmanów. W konkursie uczestniczyło ponad 40 uczniów z różnych szkół gastronomicznych z całej Polski. Pierwszego dnia odbyła się konkurencja free pouring, czyli intuicyjnego nalewania alkoholu, bez użycia miarek barmańskich.

Następnego dnia podczas drugiej części finału uczestnicy przyrządzali dwa rodzaje drinków – jeden obowiązkowy, losowo wybrany spośród dziesięciu, których receptury były znane uczestnikom przed konkursem oraz drugi, sporządzony według własnej receptury.

Wszystko było bardzo skrupulatnie oceniane przez sędziów. Poza tym podczas przyrządzania napojów uczestnicy rozmawiali z jurorami w języku angielskim.
W Olimpiadzie brał również udział uczeń naszej szkoły Stanisław Biegasiewicz i zajął
25 miejsce. Biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom tego konkursu jest to niewątpliwie duże osiągnięcie. Gratulujemy!

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony