Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze zorganizował I edycję Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Niemieckiego o Berlinie i Brandenburgi. Konkurs odbył się w dniu 20 maja  2011r.

Do konkursu zgłosiło się 8 szkół z trzyosobowymi zespołami reprezentującymi szkołę.
1. Gimnazjum nr 2
2.  Gimnazjum nr 3
3.  Gimnazjum nr 4
4.  Gimnazjum nr 6
5.  Gimnazjum nr 7
6.  Gimnazjum nr 9
7.  Gimnazjum Katolickie
8.  Gimnazjum w Drzonkowie

Konkurs przeprowadzili w całości nauczyciele języka niemieckiego. W skład jury weszli nauczyciele uczący w ZSiPKZ.
Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego Pani Elżbiety Polak, Prezydenta Miasta Zielona Góra Pana Janusza Kubickiego. Patronat medialny nad konkursem objęli Gazeta Lubuska oraz Gazeta Moje Miasto. Ponadto patronat nad konkursem objął prezes Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr pan Czesław Fiedorowicz.
Konkurs odbył się w formie quizu. Udział w konkursie polegał  na udzieleniu odpowiedzi na zadane pytania. Pytania przygotowane były w języku polskim, jednak udzielenie niektórych odpowiedzi wymagało użycia języka niemieckiego.
 
Zwycięzcą konkursu zostali:
I miejsce - Gimnazjum nr 2
II miejsce - Gimnazjum nr 3
III miejsce - Gimnazjum nr 7

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe (głośniki, słuchawki oraz pen-drive)  i nagrody książkowe, najlepsza szkoła otrzymała puchar oraz radioodtwarzacz CD a wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie potwierdzenie uczestnictwa w formie podziękowań.

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony