30.09 i 01.10.2010 W Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze odbyły się warsztaty filmowe, w których wzięła udział grupa uczniów z klasy 1 TC, ucząca się w w/w szkole na kierunku Technik cyfrowych procesów graficznym wraz z opiekunem mgr inż.  Łukaszem Czarkowskim.

 

Zajęcia poprowadzili absolwent Akademii Sztuk Pięknych  Pan Łukasz i absolwentka Wyższej Szkoły Filmowej Pani Małgorzata.
W pierwszym dniu warsztatów omawialiśmy zagadnienia teoretyczne dotyczące kręcenia filmów wideo. Dowiedzieliśmy się z jakiego sprzętu korzystają kamerzyści, poznaliśmy podstawowe pojęcia dotyczące wyżej omawianego tematu,  dowiedzieliśmy się również jak można podzielić plany filmowe, za co odpowiedzialne są poszczególne osoby pracujące na planie oraz o tym, jak powstaje film.
Drugiego dnia, gdy poznaliśmy już trochę teorii, przeszliśmy do zagadnień  praktycznych, a mianowicie nauczyliśmy się ustawiać światło, po czym każdy z nas mógł samodzielnie wypróbować poznane techniki.
Zajęcia zarówno dla mnie jak i dla innych uczestników były bardzo interesujące, mamy nadzieję, że to nie koniec i w naszej szkole częściej będziemy mieli okazje korzystać z tego typu ciekawych warsztatów. My jako uczniowie bardzo chętnie weźmiemy w nich udział.

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony