Ogólnopolski konkurs fotograficzny rozstrzygnięty. 

Nasza uczennica Sandra Żernowska z klasy Itf zajęła I miejsce w konkursie ogólnopolskim fotograficznym z szerokiego kadru.      https://www.szerokikadr.pl/konkurs/ciemny-pokoj

Uzasadnienie fotografa:

Niektórzy zastanawiali się, jak zrobić zdjęcie bez swiatła. Według mnie nie jesteśmy w stanie zaaranżować sytuacji, w której światła w ogóle nie będzie. Nawet jeśli ludzkie oko go nie rejestruje, to światło jest zawsze. Całkowita czerń występuje jedynie w czarnych dziurach w kosmosie. Nie istnieje coś takiego jak czerń absolutna na ziemi. Stąd moja podchwytliwa prośba i taki temat. Zależało mi na zdjęciach z najdłuższym czasem naświetlania, jaki jest możliwy do wykonania danym aparatem w danym pomieszczeniu. Niektóre z moich prac powstawały podczas kilkugodzinnych ekspozycji.

 

Oczywiście nie chodziło jedynie o postawienie aparatu na statywie i wykonaniu zdjęcia z długim czasem ekspozycji. Chciałem aby uczestnicy wydobyli nastrój, klimat z danej sytuacji/pomieszczenia. Liczył się także ciekawy kadr, kolory.

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony