15 lutego 2016roku w bibliotece szkolnej ZSiPKZ odbyły się  walentynkowe lekcje biblioteczne pod hasłem „Wielka miłość w literaturze”, które spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. 

Program spotkania obejmował:

  1. Muzyka liryczna Marka Grechuty przy świecach.
  2. Walentynkowy quiz.
  3. Najsłynniejsi kochankowie w literaturze.
  4. Konkurs małych form teatralnych:„ Kochankowie walentynkowego teatru”: O MIŁOŚCI wierszem;

 - Teatrzyk 2 aktorów: czytanie z podziałem na role, (w formie groteski):

prezentowane sztuki:

  • Rozmowa liryczna” K. I. Gałczyński.
  • Żuraw i czapla” J. Brzechwa       

Uczestników urzekła niecodzienna atmosfera, którą tworzyła charakterystyczna scenografia; świece i muzyka liryczna.

Uczniowie zmagali się ze staropolskimi przysłowiami o miłości. Rozpoznawali pary słynnych kochanków z literatury. Czytali na głos najpiękniejsze wiersze miłosne: W. Szekspira,
W. Gethe, A.S. Puszkina, J.I. Kraszewskiego, K. Przerwy -Tetmajera, H. Poświatowskiej,
P. Szczepanika, J. Twardowskiego, A. Osieckiej, A. Lipnickiej oraz J. Kofty.

Młodzież mogła sprawdzić się również w aktorsko, podejmując się kreacji ról - czytanie z podziałem na role - wierszy K. I. Gałczyńskiego pt: „Rozmowa liryczna” i J. Brzechwy „Żuraw i czapla”.

Młodzi adepci aktorstwa wzbudzili ogromne zainteresowanie widowni, byli wyjątkowi, spontaniczni i twórczy.

Największy aplauz widzów wywołali uczniowie z kl. I Tfa i I Tc: z klasy 1Tf - Bak Alicja, Laura Jeż, Wiśniewska Oliwia i Mateusz Walkowiak a z klasa 2Tgf - Natalia Woźniak, Justyna Błaszkowska, Oskar Rudnik, Adrian Graczyk i Filip Witek.

Trema aktorów została nagrodzona gromkimi brawami widowni. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie do biblioteki i zapraszamy na kolejne spotkania.

 

 

 

 

 

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony