18 maja na terenie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego odbył się kolejny pokaz zawodoznawczy, który swą oryginalnością i efektywnością przyciągnął tłumy gimnazjalistów.

Podczas tej corocznej imprezy prezentujemy nie tylko naszą ofertę kształcenia, ale przygotowujemy również inne formy rozrywki dla naszych Gości. W tym roku przedstawiliśmy wyjątkowe ekspozycje, na których można było zobaczyć , a także samodzielnie wykonać różne zawodowe zadania. Dzięki temu przyszli adepci mogli poznać tajniki najbardziej popularnych profesji takich, jak: fryzjer, kucharz, drukarz, grafik, poligraf, blacharz, mechanik, lakiernik, stolarz itd. Wśród pozostałych  stanowisk można było podziwiać : ,,ekologiczną krainę”, stanowisko astronomiczne, stanowisko zdrowia fizycznego, stanowisko sztukaterii, stanowisko ekologicznej biologii.

 

W naszych iście europejskich pracowniach odbyła się m.in.: profesjonalna sesja fotograficzna, przygotowana przez uczniów kierunku technik cyfrowych procesów graficznych i fototechnik. Zupełną nowością w tym roku była pracownia poligrafii, w której odbywał się pokaz wydruku gazety na maszynie offsetowej (ZSiPKZ to jedyna szkoła na terenie woj. lubuskiego, która posiada w swoich murach takie wyposażenie.

Gimnazjaliści mogli również własnoręcznie wykonać nadruk na koszulce metodą sitodruku. Jak co roku pokaz uświetnił konkurs na najlepszego ucznia w zawodzie ,,fryzjer” pod hasłem: ,,Natura we fryzjerstwie” oraz występy szkolnego kabaretu i Filipinek- zespołu D. Duńskiej. Innowacyjny był również konkurs gastronomiczny ,,Eko - show w potrawach”, w którym także wyłoniono parę najlepszych uczniów w zawodzie ,,kucharz”, (którzy w ramach nagrody pojadą do Brukseli!) . oraz projekt  „Czas na zdrowie”, którego głównym organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska.  W trakcie naszej Majówki odbyła się także II edycja  Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego „Das Berufe Quiz”, pod patronatem Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr oraz Urzędu Miasta Zielona Góra. Uczestnicy wszystkich konkursów otrzymali wyjątkowe i atrakcyjne nagrody.
Dla zwolenników sportowych emocji zaproponowaliśmy poza różnorodnymi ćwiczeniami (na rowerze, taśmie slack – line ,na materacach zdominowanych przez Pszczyńską Szkołę Walki) wyjątkowy pokaz  footbolu amerykańskiego, który odbył się na naszym szkolnym boisku i dostarczył wiele wrażeń. Podczas tegorocznej, jak i każdej tego typu imprezy w naszej szkole, panowała wyjątkowo ciepła i serdeczna atmosfera. Ten wspaniały klimat podkreśliła świetna muzyka i pyszne jedzenie, przygotowane przez uczniów zawodu kucharz. W tegorocznym menu znalazł się żurek, spaghetti i inne przekąski. Tegoroczna impreza dostarczyła nam wielu wrażeń, a przede wszystkim była okazją do wspólnej, doskonałej zabawy i podsumowania ciężkiej całorocznej pracy uczniów, nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodu.

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony