W dniach 15-17 listopada 2017r. gościliśmy w naszej szkole dyrektorów z Ośrodków Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego z całej Polski.

Zagadnieniem  przewodnim konferencji  w ramach narady był  temat „ Pedagogika sukcesu w kształceniu pracownika młodocianego”

Uczestnicy konferencji mogli wysłuchać wystąpień na tematy najbardziej nurtujące w kształceniu pracowników młodocianych, a mianowicie:

 „Wzrost efektywności kształcenia poprzez zastosowanie dualnego nauczania  w zawodzie” – p.M.Hadrian ( ekspert ds. kształcenia zawodowego CKE,KOWEZiU) 

„Podstawa programowa kształcenia w zawodach a sukces ucznia” -  p.G.Uhman  Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze

Ogólnopolska koordynacja kształcenia pracowników młodocianych na rok szkolny 2017/2018 jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem i obarczona duża odpowiedzialnością za podejmowane działania i decyzje w skali całego kraju – podkreśliła w swoim wystąpieniu dyrektor szkoły B.Bogucka

Dzisiejsze  zarządzanie wiedzą i informacją w zglobalizowanym  systemie edukacji szkolnej, rozwoju nowych technologii, z których korzystamy w naszych szkołach i placówkach był inspiracją do powstania pomysłu i stworzenia w naszej szkole.

„Innowacyjnego  systemu  ogólnopolskiego zarządzania przepływem uczniów w ODiDZ”, z którego będą korzystać od 1 stycznia wszystkie ODiDZ w Polsce.

Działanie systemu oraz jego możliwości funkcjonalne jako aplikacji internetowej zaprezentował – p.Ł.Czarkowski nauczyciel ZSiPKZ,Firma Idea Focus i Art. Dresing Zielona Góra

Podsumowując konferencję dyr.szkoły B.Bogucka stwierdziła, że:

Do sukcesu prowadzi połączenie talentu ucznia i wytrwałość mimo niepowodzeń, i tutaj rola nauczyciela- przewodnika- mistrza. Odwołała się również do wyników badań prof.J.Hattiego na podstawie których można stwierdzić że , na sukces ucznia składa się  zdrowa  samoocena i ocenianie kształtujące.

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony